Jesteś tutaj

Strona główna

Jeszcze ciepłe listy z naszej skrzynki

Z turystycznej korespondencji - dziękujemy za te listy i chwalimy się nimi. Tak bardzo miło zrobiło się nam po ich lekturze, że nie jesteśmy w stanie powstrzymać się przed pokazaniem korespondencji wszystkim czytelnikom.
Dobry wieczór smiley Z wielką radością znaleźliśmy nasze nazwisko na liście laureatów konkursu smiley Serdecznie dziękujemy za to, że w oczach Organizatorów nasz trud okazał się wart nagrodzenia. Cieszymy się niezmiernie - i wcale nie dlatego, że spędzimy na pewno uroczy weekend w pięknym miejscu (na Krawcowym Wierchu jeszcze nie byliśmy, choć Pilsko już mamy zaliczone), ale dlatego, że w jakimś sensie potwierdził się nasz sposób rozumienia sensu tej wspaniałej zabawy. Wyszliśmy z założenia, że nie jest to konkurs fotograficzny ani bieg przełajowy z przeszkodami. Dlatego postanowiliśmy poszukać złotego środka, dzięki któremu uda nam się pokazać, jak ważna jest dla nas turystyka, czyli chęć poznawania naszego “małego świata” i spędzania czasu wolnego w sposób miły i zarazem aktywny. Dlatego tak ważna jest dla nas sprawa zdobywania kolejnych odznak, jako potwierdzenia naszego zaangażowania i miłości – w tym wypadku do gór. Jeszcze z czasów kursu SKPS pamiętam słowa, które niezmiernie mi zapadły w pamięć – na historii turystyki wykładowca jako przykład pierwszego turysty w dziejach podał Aleksandra Wielkiego, który to wspiął się na jeden ze szczytów Gór Dynarskich tylko po to, by zobaczyć jak wielki jest Świat i ile ma jeszcze ziem do zdobycia smiley Może nasz powód jest bardziej prozaiczny, ale równie dobry – być na szczycie i cieszyć się, że się dało radę, a przy okazji sprawdzić zawartość tlenu w powietrzu poza miastem. Ale chyba podobne pobódki mają zdobywcy Mount Everest – przezwyciężyć własne słabości i dokonać sprawdzenia samego siebie... Podobnie wielką radość odczuwają nasze córki – teraz wiedzą, że ich trud doceniają nie tylko mama i tata, bo nie wszystkie koleżanki i koledzy widzą coś ciekawego w takim akurat sposobie spędzania wolnego czasu... Szczerze mówiąc nie łatwo jest znaleźć dobrego kompana, zwłaszcza na długie wypady, choć w tym roku prawdziwie nam się udało – mamy znajomych, którzy z chęcią pokonali z nami trasę Szklarska Poręba – Świeradów Zdrój... i co najlepsze – pytają o kolejne wspólne wypady. Jeszcze raz dziękujemy i ze swojej strony obiecujemy, że zawsze będziemy namawiać wszystkich na uprawianie turystyki w szerokim tego słowa znaczeniu, choć w naszym wypadku – głównie górskiej smiley.   Pozdrawiam serdecznie, Grzegorz Tomaszewski z Rodziną  
Witamy, Bardzo się cieszymy, że nasz dzienniczek spodobał się! W tym roku też już trochę kilometrów przeszliśmy - wkrótce oficjalnie zgłosimy się do nowej edycji Turystycznej Rodzinki. Dziękujemy za pomysł konkursu, jest on dobrym bodźcem do spisywania wycieczek. Przeglądanie przebytych tras już teraz jest ciekawe, a za kilka czy kilkanaście lat będzie niesamowite... Zatem kontaktujemy się, wyciągamy mapy Beskidu Żywieckiego i planujemy kolejną wyprawę :). A jak z niej wrócimy, to od razu coś napiszemy i wyślemy.

Serdecznie pozdrawiamy,
Marzena, Piotr, Ula, Jerzy Wąsiewiczowie
 

Dziękujemy ogromnie i jesteśmy zaszczyceni.Z tego co widziałam uczestników było sporo i poziom dzienniczkow wysoki!!! Bedziemy sie wiec w tym roku jeszcze bardziej starać i odkrywać zapomniane miejsca w Polsce. Zanosi sie tez, ze w tym roku zachęcimy jeszcze więcej znajomych do udziału.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy niesłabnącej pasji w wyciąganiu rodaków z domów ;)

Pozdrawiamy serdecznie
Kasi, Marek i Malwinka
 

Szanowna Pani,
serdecznie dziękujemy za uznanie naszego Dzienniczka godnym nagrodzenia! Myślimy, że to trochę dzięki wciągnięciu Dziadków w roku Turystyki, łączącej pokolenia.

Również ze względu na Dziadków bardzo się cieszymy z Markowych Szczawin. Z jednej strony piękne góry  - nam co prawda znane, ale zawsze chętnie odwiedzane - którymi będziemy mogli się Dziadkom "pochwalić". A z drugiej strony schronisko, do którego w miarę spokojnie można dojść z Krowiarek.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

pozdrawiam,
Rafał Zwoliński z rodziną

hahahhaha

Witamy serdeczne, to była pierwsza nasza reakcja na ogłoszone wyniki.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za ponowne nagrodzenie nas w tym konkursie, choć jak dla mnie to nazwa konkurs tu nie pasuje - Bardziej odpowiednie będzie Poszukiwanie Radości z Rodziną. Nikt z naszej trójki nie traktował naszych wypraw jako konkursu, ale każde z nas zawsze sie świetnie bawi na każdym wypadzie. Będziemy z wami w każdej nowej edycji konkursu. Jeszcze raz bardzo dziekujemy

Marcin Wandycz - Głogów

Partnerzy

 

Wspierają nas

Patroni honorowi:

MSiT

Logo POT

Rodzina PTTK wspiera

Karta Dużej Rodziny

 

Współpraca